TickLess Pet – nowoczesna ochrona przed kleszczami


TickLess Pet to małe elektroniczne urządzenie przypinane psiej obroży lub szelek.

Doskonałe rozwiązanie dla tych właścicieli psów, kotów i innych zwierząt którzy poszukują alternatywnego, ekologicznego, bezpiecznego dla środowiska i równie skutecznego sposobu ochrony przed kleszczami i pchłami. Działanie TickLess jest oparte na emisji na odległość 1,5-2 m ultradźwięków o długości fali zaburzającej zdolność rozpoznawania przez kleszcza zbliżającej się potencjalnej ofiary. Pies z zawieszonym na obroży urządzeniem staje się dla pasożyta „ niewidoczny” – ultradźwięki, niesłyszalne dla ludzi i zwierząt skutecznie zaburzają działanie narządów Hallera, którymi pajęczaki posługują się polując.

TickLess szczególnie sprawdzi się jako:

- zabezpieczenie przed kleszczami suk ciężarnych i karmiących,

- ochrona przed kleszczami szczeniąt i młodych psów, u których stosowanie środków chemicznych jest niewskazane

- psów rekonwalescentów, starszych czy w ciężkim stanie ogólnym.

- psów, które stale przebywają w towarzystwie dzieci – nie musimy pamiętać o koniecznej karencji i zakazie dotykania psa do czasu wchłonięcia przez skórę substancji chemicznej.

- psów skłonnych do alergii skórnych, wyłysień wrażliwych na substancje chemiczne

- rozwiązanie przyjazne środowisku i ekologiczne. Powszechnie dostępne środki chemiczne są bardzo toksyczne dla środowiska.

TickLess po uruchomieniu zgodnym z instrukcją jeśli nie uległ trwałemu uszkodzeniu, działa przez 10-12 miesięcy – czyli zabezpiecza zwierzę przez cały sezon w którym występuje zagrożenie atakami kleszczy.

Jest odporny na wilgoć i deszcz lecz należy pamiętać żeby po spacerze w mokrej wysokiej trawie urządzenie wytrzeć i wysuszyć suszarką. Urządzenie nie jest odporne na regularną kąpiel – najlepiej zdjąć psu obrożę na czas pływania. Po zupełnym zmoczeniu należy sprawdzić działanie baterii wg. instrukcji.

Nie należy zawieszać TickLess Pet na wspólnym kółku na obroży razem z adresówkami, identyfikatorami czy innymi zawieszkami, które mogą zasłaniać emiter ultradźwięków i zaburzać prawidłowe działanie urządzenia.

 

Mały element - 4 cm, stwarza ryzyko połknięcia. Należy zachować ostrożność

www.TICK-LESS.COM

                                                                                                                   Distributed by: Infinity Trade Ltd.

MADE IN ITALY


TickLess Pet

do kupienia w naszym e-sklepie 

ZAPRASZAMY