Alina Kansy

Faculty of Lifesciences,

Copenhagen University

 

BARF

co sądzicie ???

Czytam wypowiedzi tak zwanych ekspertów, czy pseudo ekspertów na temat Barfa, a w szczególności ludzi ściśle powiązanych z takimi producentami suchych karm jak Hills, Royal czy Eukanuba i krew się we mnie gotuje. To co Ci eksperci wypisują to totalna bzdura. Mieszkam w Danii od 75 roku, jestem weterynarzem i od 84 roku mam do czynienia z Barfem.
Dlatego odpowiadam krótko: Nie ma zdrowszej karmy dla psa czy kota jak Barf. Po prostu nie ma. Natury okłamać się nie da. Można mając taki kapitał finansowy jak wyżej wymienione firmy, mącić ludziom w głowach przez reklamy telewizyjne itp, co rzeczywiście się udaje, piorąc ludziom mózgi w niewiarygodny sposób.
A teraz do konkretów:
1. System pokarmowy psa, każdego psa jest w 99,9% taki sam jak wilka szarego setki lat temu. Niczym się nie różni. Proszę zajrzeć swojemu psu do pyska, czy ma on uzębienie dostosowane do suchych karm, czy do rozszarpywania mięsa. Nawet uzębienie się nie zmieniło. Cala fizjologia psa jest taka sama jak wilka. Czy wilk jadał suche karmy??? Nie
2. Tak naprawdę pies zje wszystko, ale nie wszystko jest dla niego zdrowe, i nie na każdej karmie będzie zdrowo i długo żył. A chyba o to chodzi? Prawda? Pies jest z natury Carnivorem, czyli zwierzęciem jedzącym głównie mięso.
3. Podstawą barfowania nie jest zbilansowana karma każdorazowo, lecz przez jakiś okres czasu, np tydzień czy 10 dni, tak jak to jest w naturze. Barfowanie to podawanie psu różnego rodzaju mięsa, ze względu na fakt że pies musi dostać 8 podstawowych aminokwasów w krótkim czasie, a 20 razem w jakimś czasie. Nie musi to być od razu. Mięso dzieli się na grupy, właśnie w zależności od zawartości aminokwasów, i pies powinien dostać raz w tygodniu mięso z każdej grupy, czyli raz wołowinę, raz kurczaka, raz indyka, baraninę, koninę, rybę itp itp. Prawdziwy Barf wyklucza wieprzowinę, bo fakt że w niektórych krajach nie jest ona badana na wirusy, które są śmiertelne dla psa. Natomiast surowa wołowina, kurczak, indyk, ryba morska, struś, konina, baranina to wspaniałe naturalne białka, a wiec aminokwasy.
4. Podstawą barfowania w przypadku przechodzenia z suchej karmy na barfa, są wołowe żołądki, nieczyszczone. Zawierają one potrzebną psu florę bakteryjną, której po suchej karmie psu jest absolutnie brak. Zdarzają się przypadki, że pies który przez dłuższy czas był na suchej karmie, po zjedzeniu surowego kurczaka dostał salmonelli, właśnie z powodu całkowitego wyjałowienia. PIES TAK JAK WILK POTRZEBUJE NATURALNYCH BAKTERII i dlatego m.in. nasze psy trzymane na suchej karmie jedzą kocie, lub psie odchody. Nie dlatego, że im to smakuje, nie... po prostu brak im flory bakteryjnej. Dlatego podając nieczyszczone żołądki wołowe (śmierdzą potwornie), zapewnimy psu naturalną florę bakteryjna, po której barfowanie staje się naturalną karmą psa. Od 84 roku nie miałam przypadku, gdzie pies barfujac dostał salmonelli czy innej bakterii, a będąc na suchej karmie, takie przypadki są bardzo częste, jak pies nagle zje np surowego kurczaka, czy indyka.
Mogłabym pisać jeszcze cały dzień, o kościach itp itp.....
Wiem że jest w Polsce firma produkująca Barfa, Primex czy Praimex, jeżeli dobrze pamiętam coś na barf-center.pl. Podobno mają ca 65 różnych produktów, które eksportują na całą Unię.
jedno jest pewne,,, dobry Barf to najlepsze co każdy pies, czy kot może jeść.

Proszę spróbować BARFA jak chcecie mieć zdrowego i długo żyjącego psa. Nie ma lepszej karmy niż naturalna karma, czyli surowe mięso. Jest producent świetnego Barfa w Chorzowie. http://barf.pl/

Źródło:  http://www.goldenline.pl/alina-kansy/wypowiedzi/