Raw Meaty Bones - Tom Lonsdale


Tom Lonsdale ukończył Królewską Weterynaryjną Szkołę Wyższą w 1972. Przez kilka następnych lat pracował jako wolontariusz, praktykował w różnych klinikach weterynaryjnych dla zwierząt małych i dużych, w tym również w ogrodach zoologicznych.
W roku 1980 przeniósł się do Australii gdzie otworzył kilka klinik weterynaryjnych dla małych i dużych zwierząt.
W późnych latach 80-tych zauważył postępującą pandemię chorób przyzębia u małych zwierząt domowych.
Z początkiem lat 90-tych, Tom Lonsdale oraz Breck Muir i Alan Bennet, utworzyli grupę lobbującą w środowisku australijskich weterynarzy, na rzecz powrotu do naturalnego żywienia zwierząt towarzyszących, pod nazwą Raw Meaty Bones.
Przez jakiś czas członkiem tej grupy był również Ian Billighusrt, „ojciec chrzestny” idei BARFa. Jednak w czasie najgorętszej kampanii przeciw przemysłowi produkującemu karmę dla zwierząt, Billinghurst zrezygnował z członkostwa i rozpoczął swoją działalność. Od tej pory Lonsdale i Billinghurst są oponentami.
Niestety jego radykalna postawa oraz śmiałe tezy poskutkowały wykluczeniem z Australijskiej Izby Weterynaryjnej.
Lonsdale opublikował wiele artykułów na tema żywienia i chorób małych zwierząt. Wydał też dwie książki opisując swoją ideę żywienia, zwaną Raw Meaty Bones (RMB) - „Raw Meaty Bones - Promote Health” i „Work Wonders: Feed Your Dog Raw Meaty Bones”.