CO JE MÓJ PIES ?


Dieta zbilansowana dla psa o wadze 70 kg

przy zastosowaniu wartości 1,5% masy ciała

jako dziennej porcji żywieniowej

 

MENU Lupusa składa się z większości oferowanych przez PRIMEX produktów pochodzenia zwierzęcego  - żołądki z treścią, podroby i mięso mielone (w tym to najdroższe - strusina, baranina, dziczyzna), ryby - wszystko w opakowaniach 1 kg oraz mieszanki warzyw i owoców, którą przygotowuję sama. Raz w tygodniu podaję żółtko jaja kurzego i trzy razy w ciągu miesiąca  0,25 kg twarogu. Również co jakiś czas Lupus dostaje do jedzenia tzw. "resztki z pańskiego stołu" czyli łyżka gotowanych ziemniaków, kaszy lub ryżu, które zostają po naszym obiedzie, kość z zupy albo niedojedzony kotlet. Nie często zdarza mu się taka "uczta", ale to wszystko dania "ponadprogramowe".

 

Podstawa to surowe mięso z warzywami.

 

Miesięcznie (30 dni) potrzebujemy 31,5 kg jedzenia w tym:

25,2 kg produktów pochodzenia zwierzęcego oraz 6,3 kg produktów pochodzenia roślinnego.

 

Staram się, aby w jadłospisie znajdowało się różnego rodzaju mięso poza wieprzowiną i kurczakiem. Nie oznacza to, że mój pies codziennie zajada się najdroższym mięsem, ale od czasu do czasu znajduje je w swojej misce.

 

Porcja dzienna to 1,05 kg podzielona na 2 posiłki i przekąska (kość)

w ciągu dnia.

Codziennie do jednego z posiłków dodaję preparat na stawy (Lauf- FIT, zamiennie - MSM z dziką różą), czystek, czosnek, do drugiego (codziennie inny) dodaję: algi, kelp, drożdże, siemię lniane, otręby, minerały, suszone owoce, warzywa, zioła, olej z łososia, kryl, mielone skorupki jaj, itp.