Kubraczek dla Soni

Uszyć kubraczek dla pieska? Nie ma problemu...

A jednak jest!!!

Najpierw trzeba mieć pieska i to takiego, któremu kubraczek będzie potrzebny. Mojemu miśkowi raczej do niczego się nie przyda. Ma tak ciepłe futro, że nawet najsroższa zima mu nie straszna i w końcu jakby wyglądał w mundurku? Nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć. Wystarczy, że zimową porą chodzi w butach i wcale nie jest z tego zadowolony. Ale cóż, jak mus to mus i śnieg nie lepi się do łap. Może tak trzeba.

Wróćmy jednak do kubraczka, bardzo chciałam go uszyć pewnej kundelce z sąsiedztwa, która zimą marznie, a Pani czasami otula ją w dość dziwaczny sweterek i nieboraczka trochę się wstydzi. Postanowiłam, że uszyję do zimy jakiś gustowny kubraczek i sprawię tym starszej Pani i jej pupilce prezent na zimę. Długo szukałam gotowego wykroju i nic nie wpadło mi w ręce, aż tu nadarzyła się okazja. Na krótkie wakacje przybyła do naszego domu urocza beagielka - Tori. Wielkością bardzo podobna do Soni. W tej sytuacji zabrałam się do pracy, bo czasu niewiele, a i doświadczenie żadne. Nigdy nie szyłam kubraczków dla piesków. Zrobiłam formę z papieru posługując się wymiarami wziętymi z beagielki. Papierowa forma dość dobrze leżała na Tori. Modelka spokojnie przyglądała się moim poczynaniom, nie protestując i ze stoickim spokojem znosiła papierowy strój. Wszystko pasowało jak ulał. Teraz tylko wybór odpowiedniego materiału, maszyna do szycia i gotowe. Praca zajęła mi kilka godzin. Kubraczek był gotowy, więc przymiarka i sesja zdjęciowa.

Modelka Tori w nowym kubraczku
Modelka Tori w nowym kubraczku

Jak na pierwszy raz, jestem zadowolona ze swojego dzieła, a i Tori też dumnie paradowała w czerwonym kubraczku. Wprawdzie tylko po mieszkaniu, ale myślę, że nie miałaby nic przeciwko temu by wyjść tak gustownie ubrana na krótki spacerek. Mam ogromną nadzieję, że Soni i jej Pani spodoba się takie ubranko na zimę. Czerwony polarek z pewnością ochroni przed mrozem i być może poprawi samopoczucie psinki. Może już nie będzie się wstydziła swojego niemodnego ubranka. Co o tym myślicie? 

Write a comment

Comments: 0